Miasto | Historia | Kultura | Sport | Miejsca | Edukacja | Prasa | Okolice | Aktualności
 
Prasa
Dziennik Wschodni 22.12.1999
Gwiazdka pamięta o biednych
Choć do wyznaczonego tenninu pozostało jeszcze sporo czasu, przygotowania do balu trwają już od początku grudnia. W minionym tygodniu na terenie szkoły odbyła się loteria fantowa, z której dochód wykorzystany zostanie na zakup upominków. Znaczna część prezentów zgromadzona była jeszcze wcześniej. Już teraz na dzieciaki czekają kosze pełne cukierków, lizaków i czekoladek. Nie brak jest też przeróżnych zabawek. Wszystko przebiega tak sprawnie, bowiem organizatorzy choinkowej zabawy mają w tej dziedzinie spore doświadczenia. Szkolne koło PCK, prowadzone przez panią Beatę Ulanowską przeprowadza tę akcję już po raz trzeci.

- Każdego roku w organizację zabawy choinkowej angażuje się naprawdę wiele osób i wszyscy podchodzą do tego z niezmiennym entuzjazmem - zapewniła nas Elżbieta Zapasek, wicedyrektor ZSB w Biłgoraju. - W akcji uczestniczą nie tylko uczniowie, ale także nasi pracownicy. Ponadto udało nam się pozyskać przychylność mieszkańców miasta, którzy z roku na rok coraz chętniej przynoszą do nas datki i upominki.

Dopiero w momencie, kiedy większość drobiazgów, jakie mają znaleźć się w paczkach będzie już gotowa, organizatorzy wykorzystają nagrodę pieniężną zdobytą w konkursie Funduszu Lokalnego Ziemi Biłgorajskiej. Za pieniądze te zostaną zakupione przybory szkolne dla wszystkich potrzebujących dzieciaków.

Na liście tych, którzy otrzymają zaproszenie na styczniową zabawę choinkową już teraz widnieje 80 nazwisk dzieci z ubogich rodzin. To nieco więcej, niż przewidywano na początku, a niewykluczone, że wkrótce do tego grona dołączą następni.

- Bardzo nam żal, że nie możemy pomóc wszystkim, którzy tego potrzebują mówi dyrektor Zapasek. - Mamy jednak nadzieję, że dotrzemy do naprawdę najbiedniejszych. Dzieci, które wezmą udział w naszej zabawie i otrzymają paczki zostały wytypowane przez swoje szkoły, ale także PCK oraz Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Biłgoraju.

Zabawa odbędzie się we wspaniale udekorowanej szkolnej sali gimnastycznej. Będzie dyskoteka i wiele konkursów z nagrodami. Dzieci zasiądą do wspólnego obiadu i deseru, a na koniec każde z nich otrzyma po wielkiej paczce z prezentami.

Anna Szewc

©Arkadiusz Lipiec Informacje | Strona główna Szukaj: