Miasto | Historia | Kultura | Sport | Miejsca | Edukacja | Prasa | Okolice | Aktualności
 
Prasa
Dziennik Wschodni 23.11.1999
Granty dla pomysłowych
Prezenty gwiazdkowe dla dzieci z domu dziecka i zabawy choinkowe dla najmłodszych, a także turnieje sportowe i konkursy fotograficzne - to tylko niektóre pomysły nagrodzone w pierwszym konkursie grantowym ogłoszonym przez Fundusz Lokalny Ziemi Biłgorajskiej, którego rozstrzygnięcie nastąpiło w pierwszych dniach listopada br.

Przypomnijmy, że prawo do wzięcia udziału w konkursie mieli pomysłodawcy inicjatyw związanych z kulturą, sportem i zagospodarowaniem czasu wolnego dla młodzieży i dzieci z terenu powiatu bilgorajskiego, a także gminy Zwierzyniec. Nagroda dla zwycięzców to pieniądze potrzebne do realizacji tychże projektów. Komisja konkursowa, biorąc pod uwagę wartości merytoryczne zgłoszonych programów, ich unikalność i zasięg, a także wkład pracy własnej autorów, wyłoniła najlepszych, między których sprawiedliwie podzieliła 17 rys. zł. Wszyscy laureaci spotkają się w siedzibie Funduszu Lokalnego Ziemi Biłgorajskiej w pierwszy poniedziałek grudnia br. na uroczystym podsumowaniu konkursu.

Uznanie członków komisji wzbudziły aż dwa projekty przygotowane przez panią Annę Bodys z Gimnazjum nr 2 w Biłgoraju. Tutaj już wkrótce zorganizowana zostanie loteria fantowa, z której dochód przekazany będzie na zakup sprzętu sportowego dla domu dziecka w Zwierzyńcu. Gimnazjum ogłosi też konkurs fotograficzny dla młodzieży z terenu powiatu biłgorajskiego i gminy Zwierzyniec, zatytułowany, ,Moje miejsce na ziemi". Biigorajski fundusz wspomoże ponadto działające w mieście koło Polskiego Związku Niewidomych. Pieniądze przyznane w konkursie pozwolą na wyposażenie świetlicy, która stanie się miejscem spotkań dla członków związku.

Szkolne koło PCK funkcjonujące przy Zespole Szkół Budowlanych w Biłgoraju zostało zaś nagrodzone za pomysł zorganizowania zabawy choinkowej, w której udział wezmą dzieci z najuboższych rodzin. Młodzież ZSB otrzyma też fundusze na wydanie "Wspomnień wojennych". Ponadto wsparcie finansowe udzielone zostanie inicjatorom utworzenia w Zwierzyńcu "zielonej klasy", w ramach której dzieci z tamtejszej Szkoły Podstawowej będą uczestniczyły w lekcjach poświeconych przyrodzie w plenerze. Komisja konkursowa przyznała także nagrody dla MKS w Biłgoraju, organizatora Ogólnopolskiego Turnieju Piłki Ręcznej Młodzików oraz klubu karate, który zajmie się przygotowaniem DC Mistrzostw Polski w tej dyscyplinie. Pieniędzy wystarczy także na zaadaptowanie placu zabaw przy SP w Księżpolu oraz zakup podręczników dla najuboższych dzieci z Gimnazjum we Frampolu. Najciekawszym i najcenniejszym spośród nagrodzonych inicjatyw postaramy się poświęcić więcej miejsca na łamach "Dziennika Wschodniego". Porozmawiamy z ich pomysłodawcami, dowiemy się jak przebiegać będzie realizacja. Tymczasem serdecznie gratulujemy wszystkim laureatom.

Anna Szewc

©Arkadiusz Lipiec Informacje | Strona główna Szukaj: