Miasto | Historia | Kultura | Sport | Miejsca | Edukacja | Prasa | Okolice | Aktualności
 
Prasa
Dziennik Wschodni 16.02.2000
Hala na miarę sukcesów
Biłgorajskim działaczom sportowym marzą się wielkie inwestycje.

Specjalistyczna hala sportowa z nowoczesnym zapleczem i niewielkim hotelikiem - to wstępny projekt inwestycji, którą zamierza realizować biłgorajski Klub Sportowy Znicz. 70 proc. kosztów budowy całego kompleksu zobowiązał się pokryć Totalizator Sportowy, sfinansowanie pozostałej części miałby wziąć na siebie samorząd lokalny, przy wsparciu przedsiębiorców.

Pomysł realizacji tej inwestycji spotkał się z pełną akceptacją i poparciem władz Polskiego Związku Podnoszenia Ciężarów, który z oficjalnym pismem w tej sprawie ma w najbliższym czasie wystąpić do ministerstwa. Biłgorajscy działacze sportowi na własną rękę rozpoczęli już kampanię reklamową.
- O zamierzeniach budowy hali poinformowaliśmy radnych. Zredagowaliśmy też specjalną odezwę do mieszkańców Biłgoraja, a także naszych lokalnych biznesmenów - opowiada Zdzisław Żolopa, wiceprezes Znicza. - Im szersze będziemy mieć poparcie, tym większe będą szansę na szybką budowę hali. W Siedlcach, gdzie kompleks tego typu już powstał, całą budowę udało się zamknąć w ciągu 8 miesięcy.

Zasadniczą część dużego kompleksu miałaby stanowić hala sportowa z częścią specjalistyczną, przeznaczoną do treningów w podnoszeniu ciężarów oraz ogólną, gdzie mogłyby być przeprowadzane gry zespołowe. Projekt zakłada też budowę niewielkiego hoteliku i sal do odnowy biologicznej i rehabilitacji. Pierwsze rozmowy z władzami miasta zaowocowały wyznaczeniem trzech miejsc pod przyszłą budowę. Pod uwagę brany jest plac przy samym Ośrodku Sportu i Rekreacji, tereny w okolicach miejskiego zalewu oraz na tyłach Szkoły Podstawowej nr 5.

- W naszym interesie leży, aby do sprawy podejść z jak największym zaangażowaniem i wykorzystać szansę, jaką stawiają przed nami choćby sukcesy odnoszone przez naszych zawodników. Wiadomo przecież, że o klasie klubu świadczą właśnie osiągnięcia jego członków - mówi Z. Żołopa i z dumą opowiada o pierwszoligowych ciężarowcach, wśród których są członkowie ścisłej kadry narodowej i kandydaci do udziału w igrzyskach olimpijskich, ale także utalentowanych i utytułowanych lekkoatletkach.

Ostateczny koszt inwestycji nie jest w tej chwili znany. Wiadomo jednak, że budowa tego typu wymagać będzie co najmniej kilkumilionowego budżetu.

(ak)

©Arkadiusz Lipiec Informacje | Strona główna Szukaj: