Miasto | Historia | Kultura | Sport | Miejsca | Edukacja | Prasa | Okolice | Aktualności
 
Prasa
Kronika Tygodnia 06.06.2000
Makabryczne odkrycie
Pies znalazł zwłoki mężczyzny w zaroślach na osiedlu "Ogrody" w Biłgoraju

W czwartek, w. południe, mieszkaniec osiedla "Ogrody" w Biłgoraju wyszedł na spacer ze swoim psem. Kiedy przechodzili koło drzew, vis-a-vis bloku przy Al. 400-lecia 4, nagle pies coś zwęszył i szczekając zaciągnął swego pana w zarośla. Tam, między drzewami, leżały na trawie sine zwłoki mężczyzny, dosłownie kilka metrów od drogi.

O makabrycznym odkryciu natychmiast powiadomiono policję. W obecności prokuratora lekarz dokonał wstępnych oględzin denata. Zmarły leżał na brzuchu, twarzą do ziemi. Kiedy lekarz go odwrócił, okazało się, że zmarły był młodym mężczyzną, z bujnymi, ciemnymi włosami. Lekarz wstępnie nie stwierdził poważniejszych obrażeń, poza niewielkimi otarciami na skórze.

- Leży tu martwy od kilkunastu godzin - powiedział lekarz, zaglądając denatowi do oczu i pobrał z serca krew do badania.

Policjanci znaleźli w pobliżu denata szklany kubek i plastikowy pojemnik z resztką płynu, cuchnącego rozpuszczalnikiem. Na gałęzi wisiała ortalionowa kurtka. Podejrzewano, że te przedmioty należały do zmarłego, chociaż nie można było wykluczyć czy to nie leżało tam od dawna, ponieważ w tych krzakach często odbywają się alkoholowe libacje. Z grupy gapiów, którzy zgromadzili się podczas oględzin, dwóch mężczyzn z biłgorajskiego półświatka rozpoznało zmarłego, jako mieszkańca miejscowości Górniki k. Józefowa, ale nie znali jego nazwiska. Potem zgłosiła się mieszkanka osiedla "Ogrody" i powiedziała, że poprzedniego dnia widziała w pobliżu feralnego miejsca młodego mężczyznę, ubranego na czarno jak samotnie coś popijał ze szklanego kubka.

- Szłam tamtędy ok. 14.00 i zauważyłam mężczyznę na wpół leżącego w trawie, który wyglądał na bardzo pijanego i jeszcze coś pił z kubka - zeznała policjantom.

Jej opis zgadzał się z wyglądem denata, którego zabrał stamtąd specjalny karawan. Jeszcze tego samego dnia policja ustaliła, że w zaroślach na osiedlu "Ogrody" znaleziono zwłoki 33-letniego mieszkańca wsi Górniki pod Józefowem. Ponieważ przyczyna śmierci nie była do końca jasna, więc prokurator zarządził sekcję zwłok.

Halina Olszewska

©Arkadiusz Lipiec Informacje | Strona główna Szukaj: