Miasto | Historia | Kultura | Sport | Miejsca | Edukacja | Prasa | Okolice | Aktualności
 
Prasa
Tygodnik Zamojski 06.06.2000
Nieśmiałe murowanie
 • W miastach naszego regionu inwestorzy, jeśli chcą budować, to przede wszystkim sklepy

  Największymi inwestycjami ostatnich lat w Zamościu była oddana do użytku kryta pływalnia oraz hotel Orbisu, a będzie - budowa restauracji McDonalds'a. W Biłgoraju powstanie kompleks handlowy przy dworcu PKS. Sztandarowa inwestycja w Tomaszowie to rekonstrukcja dawnych hal targowych przy rondzie.

  W ostatnim czasie do użytku oddano w Zamościu dwie duże inwestycje - krytą pływalnię przy ul. Legionów oraz hotel Orbis.

  Wiele wskazuje na to, że nie dojdzie do skutku budowa przy ul. Wyszyńskiego sklepu Nomi o pow. użytkowej ponad 7 tyś. m. kw. Inwestor, kielecka spółka Echo - Investment, nie uzyskał jeszcze pozwolenia na budowę. Tymczasem Rada Miejska chce wprowadzić zmiany do planu zagospodarowania przestrzennego i teren, na którym miał stanąć hipermarket, przeznaczyć pod budowę bloków mieszkalnych i małych sklepów.

  Planowana budowa restauracji McDonakTs przy Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym przy ul. Peowiaków nie wkroczyła nawet w fazę sprzedaży gruntu.

  Dwa lata temu firma Statoil miała budować stację (drugą w Zamościu) przy rondzie Kardynała Stefana Wyszyńskiego, na- przeciwko Kurii Biskupiej. Norwegowie zwlekają, bo, jak twierdzą, wpływy ze sprzedaży paliw byłyby prawdopodobnie mniejsze niż początkowo zakładali. Swoją stację paliw przy zbiegu ulic: Lubelskiej i Szwedzkiej chce mieć natomiast niemiecka firma ARAL.

  Zamojska Dyrekcja Inwestycji ma zamiar wybudować kompleks mieszkalno - handlowy na osiedlu Słoneczny Stok w Zamościu. Na parterze będzie ciąg handlowo - usługowy, na 4 piętrach - mieszkania, a w piwnicy - parking podziemny. Na Starym Mieście w Zamościu pojawi się budynek, w miejscu dawnych stajni przy ul. Akademickiej, siedziba Wyższej Szkoły Zarządzania i Administracji w Zamościu. Uczelnia zamierza zaadaptować do swoich potrzeb jeden z budynków tzw. Starej Elektrowni przy ul. Sienkiewicza w Zamościu.

  Miasto ma plan adaptacji bloku w Koszarach, gdzie chce przenieść bibliotekę miejską (obecnie w synagodze).

  W Biłgoraju budują mieszkania

  Największą inwestycją w Biłgoraju jest rozbudowa szpitala. W nowym pawilonie ma być 250 łóżek. Do końca roku prawdo podobnie zostanie oddany do użytku jeden blok 40-mieszka-niowy przy ul. Poprzecznej w Biłgoraju. Trzy placówki oświatowe mają pozwolenie na budowę i remont, m.in. Szkoła Podstawowa w Aleksandrowie dostała zgodę na dobudowanie sali gimnastycznej. Starostwo Powiatowe w Biłgoraju buduje Dom Kombatanta.

  Do rozbudowy swojego budynku przymierza się biłgorajski oddział KRUS. Także ZUS w tym roku zamierza urządzić archiwum ponadregionalne w byłym biurowcu "Mewy".

  Przy ul. Lubelskiej powstanie nowy lokal gastronomiczny "Karczma". Jeszcze w tym roku Towarzystwo Budownictwa Społecznego chce postawić przy ul. 3-go Maja budynek, w którym zamieszka 15 rodzin.

©Arkadiusz Lipiec Informacje | Strona główna Szukaj: