Miasto | Historia | Kultura | Sport | Miejsca | Edukacja | Prasa | Okolice | Aktualności

Prasa
Dziennik Wschodni 07.08.2000
Justyna Bąk w podwójnej koronie
Lekkoatletyczne mistrzostwa Polski

Lekkotaleci z województwa lubelskiego zdobyli 10 medali podczas letnich mistrzostw Polski, które odbyły się w Krakowie. Największy sukces odniosła Justyna Bąk z biłgorajskiego Znicza, zdobywając dwa mistrzowskie tytuły. Najpierw zwyciężyła w biegu na 5000 tys. metrów, a wczoraj dodała do kolekcji złoty "krążek" zdobyty w biegu na 10 km. W drugim starcie Bąk stoczyła walkę z Dorotą Grucą-Giezek, która tym razem musiała zadowolić się drugą lokatą. Zawodniczce Znicza udał się rewanż za ubiegłoroczne mistrzostwa, kiedy kolejność na mecie była odwrotna.

Medale naszych lekkoatletów cieszą, ale tylko Stański może być w pełni zadowolony ze startów. Jako jedyny z województwa lubelskiego wywalczył paszport do Sydney. Dla pozostałych lekkoatletów mistrzostwa były praktycznie ostatnią szansą na uzyskanie minimów, niestety, nie wykorzystaną.