Miasto | Historia | Kultura | Sport | Miejsca | Edukacja | Prasa | Okolice | Aktualności
 
Prasa
Kronika Tygodnia 01.08.2000
Łada wyjątkowo spokojna
Biłgorajski beniaminek przed III-ligowym sezonem

Członkowie zarządu Biłgorajskiego Klubu Sportowego Łada w Biigoraju, 23 maja br. wystąpili z wnioskiem do OZPN w Lublinie o ponowne przeanalizowanie kwestii spotkań barażowych o III ligę w której udział bierze biłgorajska drużyna. Wniosek rozpatrzono pozytywnie. Łada wygrała spotkania barażowe ze Świtem Krzeszowice. Trzecią ligę wywalczyli pod egidą nowego zarządu, wybranego na Walnym Zgromadzeniu 27 czerwca, w składzie: Ryszard Paluch, Tadeusz Ferens, Krzysztof Kozyra, Jan Birut, Jarosław Ostrowski, Wojciech Wolski, Grzegorz Nowak. W późniejszym terminie skład zarządu uzupełnili: Janusz Palikot i Stanisław Bosak.

Następnie podpisano umowę o pracę z trenerem do 20 lutego 2001 r. Zadbano też o transfery, zorganizowano obóz dochodzeniowy, zabezpieczono sparingi partnerów. Zespół rozegrał dostateczną ilość spotkań kontrolnych. Faktycznie, w klubie pod czujnym okiem nowego zarządu wszystko zostało zapięte na przysłowiowy ostatni guzik.

Ryszard Paluch, prezes klubu powiedział: - W tak krótkim czasie większość zaplanowanych tematów do wykonania po awansie piłkarzy do III ligi mamy już za sobą. Najważniejsze, że udało się nam zbudować zespół, który powinien dostarczyć sympatykom w Biłgoraju wielu pomyślnych wieści z boisk piłkarskich. Z terminarza rozgrywek jesteśmy zadowoleni. Finansowo na dziś klub ma pokrycie w 80 proc., zgodnie z przewidywanym zapotrzebowaniem. Wszyscy członkowie zarządu klubu mają przydzielone obowiązki, skierowane dla dobra rozwoju piłki nożnej w naszym mieście. Poważnie myślimy o modernizacji pomieszczeń dla piłkarzy i sędziów oraz modernizacji obiektu. Uaktywnienie klubu "Stu" z odpowiednią wpłatą. Doprowadzić do montażu krzesełek na stadionie, a nad ich częścią zrobić zadaszenie. Nie zapomnieć o dalszej budowie drużyny piłkarskiej na miarę zapotrzebowania kibiców w Biłgoraju. Zatrudnić trenerów do szkolenia narybku piłkarskiego we wszystkich kategoriach wiekowych. Uaktywnić współpracę z klubami sportowymi i firmami na terenie okalających powiatów. Pamiętać o zabezpieczeniu i ochronie kibiców przyjezdnych. Pracy na dziś w klubie mamy wiele. Plany na przyszłość dość ambitne. Rąk nie zakładamy. To już widać. Zresztą poczekajmy na wyniki spotkań mistrzowskich naszej drużyny oraz organizację i zabezpieczenie spotkań w Biłgoraju. Całość będzie odpowiedzią z dotychczas wykonanej pracy. Zapewniam kibiców w Biłgoraju, że uczynimy wszystko, aby w Biłgoraju był dobry zespół III- ligowy.

Kadra zespołu: Kielarski, Kosobucki, Rybak, Wawryk, Szala, Pieczykolan, Wachowicz, Chomicz, Góreczny, Furlepa, Paluch, Sawczuk, M. Szmuc, D. Szmuc, Karasiński, Zarczuk, Płoszaj, Lipiec, Cios. Trener Sergiej Gacenko.

Jan Podgórny

©Arkadiusz Lipiec Informacje | Strona główna Szukaj: