Miasto | Historia | Kultura | Sport | Miejsca | Edukacja | Prasa | Okolice | Aktualności
 
Prasa
Kronika Tygodnia 04.07.2000
Będzie hala sportowa
Członkowie zarządu Ludowego Klubu Sportowego "Znicz" od kilku lat ponawiają inicjatywę budowy hali sportowej w Biłgoraju. Ciągle są przekonani, że ich marzenie znajdzie również duże uznanie u mieszkańców miasta i powiatu jako, jedńa z trafnych i koniecznych inicjatyww kulturze i wychowaniu fizycznym młodzieży.

Wniosek o budowę hali, który dzialacze Znicza złożyli w Polskim Związku Podnoszenia Ciężarów w Warszawie, we wstępnych deklaracjach poparli: Urząd Miasta Biłgoraj, Starostwo Powiatowe Biłgoraj, Urząd Gminy Biłgoraj, Urząd Marszałkowski w Lublinie, Lokalny Fundusz Ziemi Biłgorajskiej, Okręgowy Związek Podnoszenia Ciężarów w Lublinie, Black Red White s:c.- Stanisław Bosak, Bako s.c.- Artur Bara, Wiesław Kozyra. Część funduszów na budowę hali pochodziła będzie z Totalizatora Sportowego. Aktualnie, według opinii bilgorajskich działaczy sportowych wszystko wskazuje na to, że wniosek ujęty zostanie w planie inwestycyjnym na lata 2001-2004.

W Zniczu wszyscy wierzą, że w miarę zbliżania się finalizacji przedsięwzięcia, wiele firm z terenu powiatu i nie tylko zechce go wesprzeć, aby w ten sposób przyczynić się do usportowienia społeczeństwa oraz promocji miasta i powiatu Biłgoraj.

W pierwszej dekadzie lipca br. dojdzie do spotkania przedstawiciełi LKS Znicz i samorządu miejskiego z wladzami Polskiego Związku Podnoszenia Ciężarów w Warszawie, w sprawie realizacji zamierzanego przedsięwzięcia. Władze miejskie Biłgoraja wychodząc naprzeciw potrzebom sportowym, wstępnie zaproponowały trzy lokalizacje:
- obok stadionu OSiR przy ulicy Targowej,
- przy zalewie Bojary,
- obok Szkoły Podstawowej nr 5, ulica Nadstawna.

Zdzisław Żołopa, wiceprezes klubu Znicz, poinformował nas, że hala służyć będzie zarówno sportowcom, jak i mieszkańcom Biłgoraja i okalających gmin. Będą tam organizowane także zawody i obozy sportowe dla poszczególnych klubów, reprezentacji wojewódzkich, kadry narodowej w podnoszeniu ciężarów, ale i imprezy dla dzieci i mlodzieży, szczególnie w czasie ferii i wakacji.
Biłgorajski kompleks sportowo-turystyczny byłby również dużą reklamą i promocją miasta, powiatu oraz na pewno walorów turystycznych ziemi biłgorajskiej.

Jan Podgórny

©Arkadiusz Lipiec Informacje | Strona główna Szukaj: