Miasto | Historia | Kultura | Sport | Miejsca | Edukacja | Prasa | Okolice | Aktualności
 
Prasa
Kronika Tygodnia 04.07.2000
Po ziemi biłgorajskiej
Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Stivcol z Biłgoraja byli organizatorem XI Wyścigu Kolarskiego "Po ziemi bilgorajskiej".

Na trasę okrężną 45 km z Biłgoraja przez Wolę Kontecką, Hedwiżyn i do Biłgoraja wyruszyło ponad 100 kolarzy w różnych kategoriach wiekowych z klubów krajowych i zagranicznych.

Spośród zawodników naszego rejonu najlepsze wyniki uzyskali: w grupie orlików i juniorów Tomasz Bochuniewicz wywalczył trzecie miejsce z czasem 2.15,20 godziny, a Michał Pawęzka szóstą lokatę w czasie 2.16,12 godziny. Obaj zawodnicy reprezentowali Agros Zamość. W kategorii juniorów młodszych zwyciężyl Piotr Pisarczyk, również z Agrosu. W grupie młodzików Wojciech Sokal z Agrosu zajął piąte miejsce w czasie 1.15,17 godz.

W kategońi masters do lat 40 brązowym medafistą wyścigu został Łukasz Galka, reprezentujący Stivcol Biłgoraj, a kolega klubowy Robert Tyrka był szósty. W kategorii wiekowej 41 lat i starsi, trzecią lokatę wywalczył Stefan Mielech, a szóstą Jan Serafin, obaj ze Stivcolu Biłgoraj.

Organizatorzy wyścigu nie zapomnieli o udziale w imprezie "najmłodszych kolarskich talentów". W kategoru dzieci 5 lat i młodsi na trzech pierwszych miejscach zameldowali się: M. Kornik, Marcin Jamroz i Michał Jamroz - najmtodszy uczestnik, wszyscy z Biłgoraja.

W grupie dzieci 6-7 lat zwyciężył K. Chmiel, przed B. Iwanickim i T. Serafinem - wszyscy z Biłgoraja.

W kolejnej kategorii wiekowej 8-9 lat najszybciej linię mety przejechat Adam Grygiel, a tuż za nim A. Sarzyński i K. Ćwikła z Biłgoraja.

W grupie kolarzy, w kategorii wiekowej 10-11 lat, uczestniczyły również dziewczynki. Zwycięzcą został K Muszyński. Drugi był M. Łój, a trzecia Magdalena Buczek. Jej koleżanka Magda Kowalska wyścig ukończyła na ósmym miejscu.

W kategorii dzieci najstarszych 12-14 lat zwyciężyl K. Kister z Pulaw, przed M. Małyszą i K. Serafinem - obaj z Biłgoraja.

Z grona uczestniczących dziewcząt Iwona Bielec wywalczyła 11 lokatę. Zwycięzcy w poszczególnych kategoriach wiekowych otrzymali z rąk burmistrza puchar i dyplomy, oraz wszyscy uczestnicy upominki. Kolarska młodzież brata również udział w losowaniu nagród rzeczowych, wśród których były trzy rowery górskie.

Fundatorami nagród byli: Fundusz Lokalny Ziemi Biłgorajskiej, PZU SA, Stivcol, Kol-Mar, AGD-Banach, Intex-Sport, MAT oraz Urząd Miejski w Biłgoraju.

Nad sprawnym i prawidłowym przebiegiem imprezy czuwała komisja na czele z Mieczysławem Jamrożem - komisarzem wyścigu.

Jan Podgórny

©Arkadiusz Lipiec Informacje | Strona główna Szukaj: