Miasto | Historia | Kultura | Sport | Miejsca | Edukacja | Prasa | Okolice | Aktualności
 
Prasa
Tygodnik Zamojski 02.08.2000
Winem pokrzepieni
Ambra głównym sponsorem biłgorajskiej Łady

Beniaminek piłkarskiej III ligi, Łada Biłgoraj, po raz trzeci w swej historii występować będzie w tej klasie rozgrywek. Pierwszy start w sezonie 1988-89 nie był udany.

Grająca w grupie "krakowskiej", Łada, Po rocznym pobycie, została zdegradowana. Lepiej reprezentowali się biłgorajanie w sezonie 1995-96.

Dzięki strategicznemu sponsorowi, jakim była Ambra, doszło do wzmocnień, które pozwoliły pozostać drużynie w trzeciej lidzie. Reorganizacja rozgrywek w kolejnym sezonie i słabsza gra w rundzie wiosennej przyczyniły się do kolejnego spadku. - Cieszymy się z awansu wspólnie z piłkarzami i kibicami - mówi Krzysztof Kozyra, wiceprezes ds. sportowych. - Mecze barażowe i cztery sparingi pozwoliły trenerowi wyłonić 24-osobową kadrę zawodników, którzy zostali zgłoszeni do rozgrywek. Naszym zadaniem było wzmocnienie drużyny i to zrobiliśmy.

Za sprawą trenera Gacenki, pozyskaliśmy obiecujących zawodników z Ukrainy bramkarza Kosobuckiego i pomocnika Sawczuka. Do macierzystego klubu powrócił Wacowicz ze Stalowej Woli i Rybak z Łęcznej. Z Tłoków Gorzyce pozyskaliśmy Górecznego i Karasińskiego. Testy pomyślnie przeszli bracia Szmucowie z Pogoni Leżajsk. Długą listę uzupełnia Szala z zamojskiego Hetmana.

Zapytany o przygotowania do sezonu, Sergiej Gacenko powiedział: - Rozpoczęliśmy od obozu dochodzeniowego, ale nie wszyscy piłkarze brali w nim udział. 5 sierpnia w Kielcach, grając przeciwko Koronie, zainaugurujemy jesienną rundę rozgrywek. Przed sezonem rozegraliśmy cztery sparingi - wygrywając 3:2 i 4:2 z Lublinianką. Mecz z lubartowskim Lewartem zakończył się remisem 1:1, a w ostatnim spotkaniu przegraliśmy 0:2 z Tomasovią. Myślę, że mieszanina rutyny z młodością w moim żespole przyniesie spodziewany efekt. Liczę na maksymalne zaangażowanie wszystkich piłkarzy w każdym meczu, bowiem w grupie małopolskiej III ligi gra aż dwanaście drużyn o stażu I i II ligowym.

W sezonie 2000/2001 Łada będzie występować w grupie czwartej III ligi, prowadzonej przez Krakowski Związek Piłki Nożnej.

Połączenie kieleckich klubów - Korony z Błękitnymi spowodowało, że grupa małopolska liczyć będzie dziewiętnaście zespołów.

ABM

©Arkadiusz Lipiec Informacje | Strona główna Szukaj: