Miasto | Historia | Kultura | Sport | Miejsca | Edukacja | Prasa | Okolice | Aktualności

Prasa
Tygodnik Zamojski 12.07.2000
Radość w Biłgoraju
Łada awansowała do III ligi

Piłkarze biłgorajskiej Łady w dwumeczu ze Świtem Krzeszowice wygrali 3:0 u siebie i zremisowali 3:3 na wyjeździe. W pierwszym spotkaniu rozegranym w środę (5 bm.) Łada wygrała ze Świtem. Bramki Ireneusza Zarczuka - 2 i Ernesta Chomicza - 1 były solidną zaliczką przed rewanżem.

Świt: Grzybek, M.Giza, Piątek, Giszka, Bursa, Jaworski (65' Krzyściak), P.Giza, Durzyński, Chlipała, Funek (58' Jawień), Bogusz

Żółte kartki: Jaworski, Jawień, Krzyściak, DurzyŃski (Ś) oraz K.Wlaź i R.Wlaź (Ł).

Bramki: Ernest Chomicz 30', Mirosław Lipiec 64', Ireneusz Zarczuk 66' dla Łady oraz Piotr Giza 42', Piotr Chlipała 46' z karnego i 72' dla Świtu.

Sędziował: Krzysztof Zdunek z Łodzi

Podczas niedzielnego spotkania w 30 min. gry biłgorajanie uzyskali prowadzenie - Chomicz wykorzystał wrzutkę Zarczuka. W odpowiedzi, Piotr Giza, po solowej akcji, atomowym strzałem z dystansu pokonał bramkarza Łady.

Po przerwie, sędzia dopatrzył się faulu na Jacku Boguszu i podyktował rzut karny. Jedenastkę wykorzystał Chlipała. W 64 min. celnym strzałem z rzutu wolnego popisał się Mirosław Lipiec, a w dwie minuty później Zarczuk uzyskał prowadzenie dla Łady. Piotr Chlipała w 72 min. ustalił wynik spotkania.

Łada: Kielarski, K.Wlaź, Wawryk, Pieczykolan, Furlepa, Płoszaj (73' Dziak), Paluch (69' R.Wlaź), Chomicz (89' Bielak), Lipiec, Zarczuk, Blonka (74' Klecha).