Miasto | Historia | Kultura | Sport | Miejsca | Edukacja | Prasa | Okolice | Aktualności
 
Prasa
Gazeta "Tanew" 2/2001
Bal sportu
10 lutego br. w SP Nr l w Biłgoraju, podczas Balu Sportu ogłoszono wyniki wyborów Sportowca Biłgoraja roku 2000.

Największe uznanie w oczach Kapituły, która pracowała w składzie; Henryk Borsuk (Fudokan Karate Klub), Wiesław Kozyra (Znicz) Bohdan Ogonowski (MKS), Ryszard Paluch (Lada), Wojciech Rogowski (Basket), Edward Surmacz (MotoKart) i Zbigniew Woźny (Automobilklub), uzyskała rekordzistka i mistrzyni Polski - Justyna Bąk, biegaczka Znicza. Druga lokata przypadła reprezentantowi kraju i aktualnemu mistrzowi Polski w karate, Danielowi Iwankowi z FKK, a trzecia kapitanowi trzecioligowej "Łady", Ireneuszowi Zarczukowi. Dalsze miejsca zajęli; 4 Hubert Chełchowski - ciężarowiec Znicza. 5 Joanna Kaczor - biegaczka Znicza. 6 Mariusz Błaszczyk i Jacek Soszka - ratownictwo drogowe, Automobilklub, T. Radosław Kret - karting MotoKart 8. Aleksander Rak - koszykówka, Basket, 9. Agata Buchajska - katrate, FKK. 10. Ernest Chomicz - piłka nożna, Lada.

Każdy z wyróżnionych otrzymał pamiątkową plakietkę i nagrodę pieniężną, które wręczał burmistrz Stefan Oleszczak. Wspólnie z przewodniczącą Komisji Oświaty, Kultury i Sportu Rady Miejskiej - Anną Hawryluk. Justynę Bąk wyróżnił także starosta Czesław Małyszek. Trenerzy biłgorajskich klubów z rąk burmistrza otrzymali podziękowania za osiągnięcia swoich podopiecznych i ciężką codzienna pracę.

Pierwszy Bal Sportu - nowość w Biłgoraju, przygotowała grupa działaczy, na czele której stał dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji - Zbigniew Woźny. Oficjalnego otwarcia dokonał przewodniczący Rady Miejskiej, Mirosław Tujak. Na balu obecni byli również; przewodniczący Rady Powiatu - Zygmunt Dechnik, zastępca burmistrza - Tadeusz Ferens i wielu radnych i działaczy sportowych. Licznie reprezentowana była prasa; Mariusz Gizek (Dziennik Wschodni), Janusz Kawatko (Kurier Lubelski), Marek J.Szubiak (Tanew), Andrzej Miazga (Tygodnik Zamojski). Atrakcją wieczoru, prócz ogłoszenia dziesiątki najlepszych sportowców, była aukcja dziesięciu piłek z autografami piłkarzy "Łady". Licytacja prowadzona przez M. Jamroza, I. Zarczuka i T.Ferensa, ożywiła uczestników balu i pozwoliła wzmocnić finansowo działalność szkółki piłkarskiej. Mniej chętnych było na przekazanie zadeklarowanych kwot na budowę Pomnika Wdzięczności.

W roli głównej wystąpił W. Kozyra - prezes LKS Znicz, który wylicytował kwoty 500 zł. za każdą z dwóch piłek z przeznaczeniem na szkolenie młodych adeptów piłkarstwa. Podczas balu gości bawił znany zespół muzyczny EWENEMENT, którego liderem jest przyjaciel sportu Mirosław Laskowski. W części artystycznej wystąpiła para taneczna i piosenkarki w repertuarze retro.

Po ogłoszeniu wyników, zwyciężczyni powiedziała;- Mają swój bal najlepsi sportowcy kraju, mamy i my. Pragnę pogratulować pomysłu i zachęcam do kontynuacji. Cieszy mnie zwycięstwo i tytuł sportowca roku 2000. Myślę, że każdy z dziesiątki zasłużył na wyróżnienie. Żałuję, że nie mogę powiedzieć - do zobaczenia za rok, ponieważ prawdopodobnie odejdę z biłgorajskiego sportu. Oferta jednego z warszawskich klubów jest kusząca pod względem sportowym i finansowym.

ABM

©Arkadiusz Lipiec Informacje | Strona główna Szukaj: