Miasto | Historia | Kultura | Sport | Miejsca | Edukacja | Prasa | Okolice | Aktualności
 
Prasa
Gazeta "Tanew" 3/2001
Wojewódzkie hip-hop i disco
10 marca br.,w Biiłgorajskim Centrum Kultury odbyły się Otwarte Rankingowe Mistrzostwa Województwa Lubelskiego w Tańcach Dyskotekowych na sezon 2000/2001. Do taneczno-sportowych zmagań stanęło 151 młodych tancerzy uprawiających styl hip-hop i disco, których podzielono według kategorii wiekowych. Po przeglądzie, bardzo niekiedy ciekawych i dynamicznych popisów, szacowne jury wytypowało najlepszych w poszczególnych kategoriach;

HIP-HOP
Solo -seniorzy;! m. Adam Podkościelny z "Pokus" Puławy, II m. Joanna Kozłowska z "Raptis"MDK Zamość, III m. Katarzyna Herda z "Altan" Zamość.
Solo - juniorzy; I m. Ewelina Jasiewicz z "Raptis" Zamość, II m. Katarzyna Majdan z "Altan" Zamość, III m. Joanna Szlachta z "Altan" ZaDuety - seniorzy, I m. Edyta Zając i Joanna Kozłowska z "Raptis" Zamość, II m. Sylwia Szkałuba i Katarzyna Sołtys z "Iskierki" Biłgoraj, III m. Ewelina Jasiewicz i Aleksandra Strzelec z "Raptis" Zamość.
Duety - juniorzy; I m Katarzyna Majdan i Joanna Szlachta z "Altan" Zamość, II m. Marta Wrotniak i Anna Sokołowska z "Ontis" Sitno, III m. Elżbieta Kryczka i Marzena Kropop z BCK Biłgoraj.
Solo - dzieci; I m. Aleksandra Kornet, II m. Katarzyna Kornet, III m. Patrycja Antoszczak , wszystkie z "Raptis" MDK Zamość.
Mini Formacje; Seniorzy; I m. "Raptis" - Zamość. Juniorzy; I m. "Ontis" - Sitno.

DISCO
Solo - seniorzy; I m. Sławomir Klinowski z "Pokus" Puławy, II m.
Violetta Gardiasz z "Creazy Dance" Łaszczów, III m. Edyta Zając z "Raptis" Zamość.
Solo - juniorzy; I m. Monika Romaniuk z "Creazy Dance" Łaszczów, II m. Monika Cios z "Chrząszcze" Szczebrzeszyn, III m. Kinga Nowo-sad z "Promenady" Łaszczów.
Solo - dzieci; I m. Beata Bulińska z "Styl" MDK Biłgoraj, II m. Eliza Kruczewska z "Iskierki" MDK Biłgoraj, III m. Sylwia Martyn z "Raptis" MDK Zamość, oraz IV m. Anna Fugiel z "Styl" MDK Biłgoraj i V m. Kamila Litkowiec z "Toure Eiffel" BCK Biłgoraj.
Duety - seniorzy; I m. Anna Pacocha i Sławomir Kalinowski z Puław, II m. Yioletta Gardiasz i Monika Romańczuk z Łaszczowa., III m Beata Mróz i Monika Daniłowicz ze Szcze-brzeszyna.
Duety-juniorzy; I m. Paulina Gajosz i Anna Rozwadowska ze Szcze-brzeszyna, II m. Natalia Kamińska i Patrycja Bochra z Puław, III m. Katarzyna Sen i Grata Furman z Łaszczowa.
Mini Formacje- seniorzy ; I m. "Pokus" - Puławy. Juniorzy I m. "Pokus" - Puławy i V m. "Styl" - MDK Biłgoraj.

Przypomnijmy, że celem mistrzostw była popularyzacja tańca jako jednej z form ruchu sportowego, tak bardzo młodzieży potrzebnego oraz integracja środowiska tanecznego młodzieży Lubelszczyzny i podnoszenie w rywalizacji poziomu artystycznego.
Mimo że organizatorzy nie przewidywali udziału publiczności, a impreza odbywała się w sobotę, to na sali widowiskowej BCK nie brakowało młodzieży bardzo żywo reagującej na popisy tancerzy.

MJS

©Arkadiusz Lipiec Informacje | Strona główna Szukaj: