Miasto | Historia | Kultura | Sport | Miejsca | Edukacja | Prasa | Okolice | Aktualności
 
Prasa
Gazeta "Tanew" 3/2001
Przed sezonem budowlanym
Zespół Szkół Budowlanych zorganizował pierwszą, jak się wydaje, w Biłgoraju prezentację firm budowlanych 20 lutego br, w hali sportowej szkoły. W prezentacji, o charakterze wystawy, wzięło udział 10 firm - producentów materiałów i akcesoriów budowlanych. Otwarcia wystawy dokonał dyrektor ZSB Stefan Król, przypominając na wstępie starą prawdę, że "budownictwo jest tą szczególną dziedziną gospodarki narodowej, bez której nie można sobie wyobrazić rozwoju kraju". Dodajmy, że właśnie budownictwo wiąże ze sobą wiele rozmaitych zakładów pracy i daje zatrudnienie ogromnej rzeszy pracowników. Dlatego bardzo słusznie, dyrektor S. Król zwrócił uwagę, że "polityka państwa będzie wspierać rozwój budownictwa, szczególnie mieszkaniowego".

Obecność na wystawie przedstawicieli samorządu miasta, gminy i powiatu oraz wielu zaproszonych gości, świadczyła o randze tej prezentacji.

Na parkiecie hali sportowej prezentowały się firmy mające swoich przedstawicieli w Biłgoraju oraz te, które są zainteresowane wejściem na biłgorajski rynek; Zakłady Produkcji Płytek ceramicznych "Opoczno" S.A., Producent klejów i zapraw "Ceresit" Henkel-Bautechnik w Stąporkowie, Producent okien dachowych "Fakro"S.C., w Nowym Sączu, Producent gipsu i elementów gipsowych "Rigirs"- Polska- Stawiant., Producent wełny mineralnej "Rockwool"-Polska z Ciegacić k/Zielonej Góry. Producent rynien i rór spustowych "Plastmo"-Polska., Producent wykładzin podłogowych, rynien i rur "Gamrat" z Jasła, Zakłady Ceramiki Budowlanej w Markowiczach, Producent armatury sanitarnej "Sanitec-Koło", Producent bloczków i innych materiałów w systemie Ytong "Ytong-Polska" w Ostrołęce. Na wystawie zaprezentowano też bogaty zestaw literatury i piśmiennictwa dotyczącego budownictwa. Na konferencji prasowej z przedstawicielami firm rozmawialiśmy między innymi o; koniunkturach rynku, skutkach przewidywanej likwidacji w przyszłym roku ulgi budowlanej i utrzymaniu stanowisk pracy. Producenci obawiają się najbardziej skutków podatku vat.

Prezentacja firm budowlanych w ZSB była wynikiem realizacji przez tą szkołę Programu Edukacji Budowlanej, zakładającego popularyzację przedsiębiorstw branży budowlanej działającej na terytorium RP. W naszym lokalnym wydaniu była wystawą bardzo pożyteczną, szczególnie dla przyszłych inwestorów i ludzi związanych z budownictwem. Oby stała się zawsze przed sezonem budowlanym, imprezą cykliczną i z czasem bardziej rozwinięta, może kiedyś zamienioną w targi budowlane, czego organizatorom serdecznie życzymy.

MJS

©Arkadiusz Lipiec Informacje | Strona główna Szukaj: