Miasto | Historia | Kultura | Sport | Miejsca | Edukacja | Prasa | Okolice | Aktualności
 
Prasa
Gazeta "Tanew" 3/2001
Sport
Przełajowe mistrzostwa LZS
Joanna Kaczor ze Znicza Biłgoraj, podopieczna trenera Mieczysława Jamroza, wygrała 10 marca br. bieg mistrzostw zrzeszenia LZS w przełajach. Zawody rozegrano w Tomaszowie Lub. na terenach położonych w Siwej Dolinie. Zawodniczka Znicza biegnąca na 3000 m zdecydowanie wyprzedziła swoje rywalki. Jak na faworytkę przystało - nie zawiodła swojego trenera, który cieszył się ze zwycięstwa następczyni sławnej już Justyny Bąk.

Miejsca pozostałych zawodników Znicza; 2000m. Dorota Jargieło - 21 4000m. Łukasz Maziarz - 14 3000 m. Bożena Łobacz - 27. W klasyfikacji zespołowej Znicz Biłgoraj zajął 17 miejsce zdobywając 77 pkt.

ABM


Złoto dla Justyny
Reprezentująca do niedawna biłgorajski Znicz, Justyna Bąk zdobyła kolejny złoty medal mistrzostw Polski na przełajowym dystansie 4 km. Szkoda, że biłgorajanka od tego sezonu reprezentuje barwy pierwszoligowej SKRY Warszawa i dla niej zdobywa medale. Ze Zniczem pożegnał się również trener Stanisław Bąk. Czy odejście Justyny miało wpływ na zatrudnienie szkoleniowca? Pytanie na razie pozostaje bez odpowiedzi.

ABM


Zwycięstwo na inaugurację
W pierwszym meczu rundy wiosennej, piłkarze Łady odnieśli zwycięstwo na kielecką Koroną 2:1 /0:0/. Bramki na wagę trzech punktów uzyskali Daniel Paluch i Andrzej Wachowicz.

Czołówka tabeli III ligi piłkarskiej;
1. Hutnik Kraków 19 40 28:11
2. Pogoń Staszów 19 37 29:17
3. Cracovia 19 32 29:13
4. ŁADA Biłgoraj 19 32 33:24
5. Wisłoka Dębica 19 32 22:14


Justyna i Ireneusz w czołówce
W hotelu Orbis -Zamojski" 2 marca br. rozstrzygnięto wyniki XVII Plebiscytu "Tygodnika Zamojskiego" na 10 najlepszych i najpopularniejszych sportowców i trenerów na Za-mojszczyźnie w 2000r. Justyna Bąk uplasowała się na II miejscu a Ireneusz Zarczuk na V miejscu. Obydwoje otrzymali puchary i wiele wartościowych nagród. Burmistrz Biłgoraja nagrodził wyróżnionych kwotami pieniężnymi 500 i 100 zł. Natomiast starosta ufundował okazałe puchary, które wręczał Czesław Bartnik. W gronie trenerów na wysokim IV miejscu uplasował się Stanisław Bąk.

Gośćmi plebiscytu byli między innymi; Tomasz Flis - wicewojewoda lubelski, Marek Tęcza - przewodniczący Sejmiku Województwa Lubelskiego i Arkadiusz Bratkowski - marszałek województwa lubelskiego. Świadczy to o randze plebiscytu.

ABM


Awans basketu
Z udziałem Strzały Opole, Ba-sketu Biłgoraj i Piotrkovii Piotrków w dniach 26-27 Lutego br. w hali OSiR w Piotrkowie Tryb., rozegrano ćwierćfinały mistrzostw Polski juniorów starszych w koszykówce. Awans do dalszych gier wywalczyli gospodarze i drużyna Basketu Biłgoraj. Podopieczni C.Pisklaka w pierwszym występie nie mieli problemów z pokonaniem opolan. Wysokie zwycięstwo 107:72 było wynikiem dobrej gry w drugiej części meczu. Nieco inny przebieg miało spotkanie o pierwsze miejsce, w którym biłgorajanie ulegli Piotr-kovii 90:117.

ABM

©Arkadiusz Lipiec Informacje | Strona główna Szukaj: